title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Płyn do płukania ust- który wybrać?

  Właściwe dbanie o higienę jamy ustnej wymaga kolejno regularne: szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznej i w końcu płynu do płukania ust. Jaki płyn będzie najbardziej odpowiedni? Który będzie w pełni bezpieczny i osiągnie oczekiwane efekty? Rynek proponuje całą gamę przeróżnych płynów do ust. Łatwo się w tym pogubić. Jedne mają za zadanie po prostu odświeżyć oddech, inne działać przeciwpróchniczo, jeszcze inne antybakteryjnie… Ich skuteczność jest potwierdzona naukowo i nie powinna budzić wątpliwości. Niemniej jednak nieprzemyślany dobór płynu lub jego nadużywanie może doprowadzić do niepożądanych skutków. Warto więc poświęcić trochę czasu na dobranie tego właściwego płynu, który nam nie zaszkodzi, a spełni nasze oczekiwania.

   

   

  Dobrze dobrany płyn do ust

   

  Przedstawiamy parę istotnych zaleceń względem doboru odpowiedniego płynu do ust:
  -płyn do płukania ust posiada w swoim składzie fluor, w połączeniu z pastą do zębów o wysokiej dawce właśnie fluoru może doprowadzić do przekroczenia zalecanej dawki tego typu pierwiastka. Jego nadmiar uszkadza szkliwo oraz w znaczny sposób hamuje jego mineralizację. Warto więc zwrócić uwagę na wyważoną ilość tego pierwiastka w stosowanych środkach higieny jamy ustnej.
  -uczeni przeprowadzili badania z zastosowaniem antybakteryjnego płynu do płukania ust i w wyniku tego stwierdzili, iż znacznie podwyższa on ciśnienie krwi. Co więcej, niszczy pożyteczne dla ludzkiego organizmu bakterie. Płyny antybakteryjne należy więc stosować z umiarem i tylko za wskazaniem lekarza stomatologa.
  -wiele dostępnych w drogeriach płynów do płukania ust może zawierać alkohol, co powoduje m.in. podrażnienia dziąseł czy wysuszenie śluzówki jamy ustnej. Stosowanie ich nie jest zalecane zwłaszcza po różnego rodzaju zabiegach dentystycznych.

  Odwiedź naszego doświadczonego dentystę w Ząbkach, a ten profesjonalnie dobierze najbardziej odpowiedni płyn do płukania ust, który spełni Twoje oczekiwania i będzie w pełni bezpieczny dla Twojego zdrowia. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wizyty online!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: