title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
  • Piercing nieprzyjazny dla zębów

    Liczby nie kłamią. Ponad 70% osób posiadających kolczyk w okolicy jamy ustnej (np. w języku lub wardze) prędzej czy później zgłasza się do dentysty z uszkodzonymi zębami. Dlatego zanim zdecydujemy się na taki typ upiększenia, warto zgłębić wiedzę jakie może przynieść to skutki i z czym ogólnie się wiąże. Oprócz przekłutych warg i języka, zdarzają się przypadki piercingu w policzkach. Jednak wszystkie sposoby i miejsca są nieprzyjazne dla naszego uzębienia, ponieważ mają z nim bezpośredni kontakt.

    Jak kolczyk wpływa na zęby?


    Kolczyki to nic innego jak ciała obce, przez które mogą powstać różnego rodzaju powikłania. Do najczęstszych zaliczamy urazy zębów. Szczególnie narażone są zęby sieczne dolne i górne, ponieważ znajdują się najbliżej ozdoby. Kolczyki najczęściej wykonane są z metalu lub innego podobnego materiału stosunkowo twardego. W skutek przypadkowego ugryzienia kolczyka lub uderzenia ozdobą w ząb może dojść do jego złamania lub ukruszenia fragmentu tkanek twardych, co z pewnością nie jest przyjemnym efektem. Urazy zdarzają się najczęściej podczas jedzenia lub picia, snu lub odruchowego nagryzienia na kolczyk. Odłamaniu fragmentu zęba towarzyszy ból o różnym natężeniu. Ułamany ząb zazwyczaj wiąże się z jego wypolerowaniem lub wykonaniem uzupełnienia. Zdarzają się jednak niestety poważniejsze przypadki, kiedy złamanie zęba przebiega głęboko i uszkadza miazgę. W takiej sytuacji koniecznością jest leczenie endodontyczne lub w skrajnych przypadkach całkowite usunięcie uszkodzonego zęba.

    Jeśli borykasz się z podobnym uszkodzeniem zęba, zgłoś się niezwłocznie do naszego doświadczonego stomatologa w Ząbkach. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu z pewnością będzie w stanie Ci pomóc. Serdecznie zapraszamy do umówienia się na wizytę!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: