title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Mycie zębów jako zabawa dla dziecka

  Warto już od małego szkraba wyrabiać w dziecku nawyk mycia zębów i regularnego odwiedzania stomatologa. Takie podstawy zdecydowanie zaprocentują w przyszłości zdrowymi, mocnymi i pięknie prezentującymi się zębami. Zęby mleczne potrzebują tak samo dużo uwagi, ile zęby stałe u osób dorosłych, ponieważ to właśnie na tych pierwszych ząbkach buduje się porządny grunt do wyrośnięcia tych stałych, z którymi będziemy mieli do czynienia na długo w przód.

  Zaangażuj dziecko, bądź zaangażowany i Ty


  Nauka mycia zębów może okazać się dla dziecka świetną zabawą. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób wprowadzimy dziecko w ten świat, a jeśli zobaczy ono choć odrobinę rozrywki w tej czynności, będzie wykonywało je dużo chętniej. Już niemowlęciu warto podawać szczoteczkę do zębów aby samodzielnie mogło próbować je czyścić. Im wcześniej zainteresujemy naszego bobasa tematem, tym lepiej. Należy pamiętać jednak, że te początkowe próby jeszcze nie wystarczą aby utrzymać pełną higienę jamy ustnej. Również rodzice powinni poświęcić czas na dokładne wyczyszczenie ząbków swojej pociechy, zwłaszcza w pierwszych latach życia dziecka.

  Kilka pomysłów na mycie zębów


  Istnieje wiele sposobów sprytnej i pożytecznej zabawy przy czyszczeniu zębów. Przykładowo, możemy dziecku wyczyścić zęby, a następnie pozwolić mu samodzielnie “poprawić” to po swojemu. Kolejnym świetnym pomysłem jest wzajemne czyszczenie sobie zębów, a mianowicie dziecko myje zęby rodzicowi, a rodzic dziecku. Starsze dzieci zachwycą tabletki bądź płyny zabarwiające dziąsła i ząbki w miejscach, gdzie osad nie został jeszcze usunięty. Dobrym, choć klasycznym sposobem jest po prostu zapewnienie dziecku wielu kolorowych akcesoriów (kolorowe pasty, szczoteczki itp.), to z pewnością rozweseli dziecko i zachęci do powtórnego mycia.

  Jeśli Twoje dziecko ma jakikolwiek problem z ząbkami, zgłoś się do naszego dentysty w Ząbkach. Nasza profesjonalna kadra z pewnością zaradzi wszelkim dentystycznym problemom, a Twoja pociecha będzie cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: