title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Co to właściwie jest implant zębowy i dla kogo jest przeznaczony?

  Otóż implanty stomatologiczne są zakładane w celu uzupełnienia wszelkich ubytków w naturalnym uzębieniu człowieka. Idealny implant powinien być wygodny, wytrzymały i nie wyróżniać się między innymi zębami ani kolorem ani kształtem. Jednak nie każdy może liczyć na bezproblemowe założenie implantu. Należy bowiem przejść specjalistyczne badania sprawdzające stan naszych kości i wtedy oceniane są szanse akceptacji implantu przez organizm.


   

  Implant zębowy- korzeń i korona

  Implant zębowy to dokładniej sztuczny wszczepiony korzeń wykonany z trwałego surowca, a mianowicie tytanu, który jest wielkości naturalnego korzenia zębowego. Na podstawie tego korzenia umieszcza się sztuczny ząb, czyli tzw. koronę protetyczną. Ta z kolei pełni funkcję samego zęba mocowana do implantów lub istniejących zębów w celu ukrycia wszelkich ubytków. Koronę stosuje się również w celu zabezpieczenia słabego zęba przed złamaniem, naprawy złamanego zęba, umocowania mostu czy pokrycia zęba po leczeniu kanałowym. Dzisiejsze gabinety stomatologiczne proponują szeroką gamę koron protetycznych w zależności od potrzeb pacjenta: metalowa, akrylowa, metalowa licowana akrylem, ceramiczna, cyrkoniowa, metalowa licowana porcelaną. Implant stomatologiczny powinien być zarówno zakładany, jak i zdejmowany jedynie przez profesjonalnego stomatologa, ponieważ jest to element stały uzębienia.


   

  Etapy zakładania implantów stomatologicznych

  Zabieg zakładania implantów zębowych przechodzi przez trzy następujące etapy:
  -wszczepianie implantu
  -wkręcenie śruby gojącej
  -mocowanie sztucznego zęba


  Jeśli więc Twoje uzębienie ma pewne ubytki, skonsultuj się z naszym doświadczonym stomatologiem w Ząbkach. Z pewnością chętnie odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wszystkie wątpliwości, a dzięki wizycie kontrolnej ustali plan działania naprawy zębów tak,  aby Twój uśmiech był olśniewający. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: