title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Na czym właściwie polega piaskowanie zębów?

  Otóż piaskowanie zębów to nic innego jak zabieg higienizacyjny stosowany w celu usunięcia zbędnego osadu nazębnego i przebarwień (powstałego najczęściej wskutek palenia papierosów, picia kawy lub herbaty, czy nawet jedzenie niektórych pokarmów) za pomocą tzw. piaskarki, czyli specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku dentystycznego na zęby.

   

  Jakim osobom zalecane jest piaskowanie?

  Piaskowanie jest zabiegiem profilaktycznym, w związku z czym poddać się mu może każdy (z wyjątkiem osób posiadających wszelkiego typu stany zapalne jamy ustnej lub alergików na jakikolwiek składnik piasku dentystycznego). Niemniej jednak osobie niepalącej, niepijącej kawy bądź herbaty wystarczy jeden zabieg w roku. W przeciwnym przypadku wskazana jest częstsza wizyta, tj. raz na parę miesięcy ze względu na posiadanie zdecydowanie większego kamienia nazębnego.

   

  Czy piaskowanie jest bolesne?

  Zabieg piaskowania jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i bezbolesnym. Zdarzają się jednak przypadki lekkiego podrażnienia dziąseł u osób wrażliwszych, ale są to jedynie pojedyncze przypadki. Dodatkowym lecz wciąż niewielkim dyskomfortem może być słony posmak w ustach lub dyskomfort związany trzymaniem otwartych ust przez dłuższy czas. Wciąż jednak nie ma powodów do zmartwień, gdyż wszelkie objawy znikają już po paru godzinach.

   

  Jeśli jesteś zainteresowany piaskowaniem, zgłoś się niezwłocznie do naszego dentysty w Ząbkach. Zadbaj o swój uśmiech u profesjonalistów w przyjaznej atmosferze i przystępnych cenach.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: