title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych

  Warto mieć proste zęby i prawidłowy zgryz. Nie tylko dlatego, że dzięki nim uśmiech prezentuje się o wiele lepiej, ale także – a nawet przede wszystkim – ze względów zdrowotnych. Dzięki prawidłowemu ustawieniu zębów zmniejsza się ryzyko powstania próchnicy, kamienia nazębnego czy chorób dziąseł. Przeprowadzaniem zabiegów, których celem jest wyleczenie wad zgryzu i korekta ustawienia zębów, zajmuje się dziedzina stomatologii zwana ortodoncją.

   

  Ząbki: leczenie wad zgryzu u dzieci

   

  Pierwsza konsultacja ortodontyczna w przypadku dzieci powinna być przeprowadzona w wieku ok. 5 lat. Im szybciej zostaną wykryte nieprawidłowości, tym łatwiej będzie się ich pozbyć. U dzieci stosuje się zwykle aparaty ruchome, aparaty elastyczne i częściowe aparaty stałe – do momentu, aż zęby mleczne zostaną całkowicie zastąpione przez stałe. Wczesne rozpoczęcie leczenia pozwala wyeliminować pojawiające się nieprawidłowości i uniknąć ich konsekwencji (np. wad wymowy, problemów z oddychaniem czy żuciem).

   

  Ząbki: ortodoncja dla dorosłych

   

  W naszym gabinecie stomatologicznym w Ząbkach podejmujemy się także leczenia ortodontycznego dorosłych. Leczenie wad zgryzu jest możliwe w każdym wieku. W przypadku dorosłych mamy do zaoferowania między innymi aparaty stałe w technice tarcia SWFL, które skracają okres leczenia nawet do 1,5 roku, a także nowoczesne aparaty Invisalign i Clearaligner, które oparte są na okresowo wymienianych przezroczystych nakładkach. Konkretna metoda leczenia jest dobierana indywidualnie przez stomatologa-ortodontę po przeprowadzeniu szczegółowej analizy oraz wywiadu z pacjentem na temat jego potrzeb i oczekiwań. Po więcej informacji zapraszamy do naszego gabinetu!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: