title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Przebarwienia zębów – jak ich uniknąć?

  Jakich produktów spożywczych oraz codziennych nawyków warto unikać, aby nie zniszczyć pięknego, białego koloru zębów? To pytanie zadaje sobie wiele osób, którym zależy na tym, aby ich uśmiech był nie tylko zdrowy, ale także śnieżnobiały. Większość przebarwień pojawia się w wyniku tego, co jemy, oraz z nawyku palenia papierosów. Co można zrobić, aby zęby zachowały biały kolor? Oto nasze porady!

   

  Kolor zębów a nawyki i dieta

   

  Jeśli chodzi o dietę, na powstawanie przebarwień największy wpływ mają ciemne warzywa i owoce, takie jak: buraki, szpinak, marchew, maliny, wiśnie, jagody. Zęby mogą się przebarwiać od niektórych przypraw – kurkumy, curry, cynamonu. Barwniki znajdują się także w napojach takich jak cola, wino czy kolorowe napoje gazowane, a także w kawie i herbacie – nawet białej!

   

  Najlepszym sposobem na uniknięcie przebarwień jest ograniczenie tych produktów lub przynajmniej zadbanie o możliwość umycia zębów po ich spożyciu. Jednak najgroźniejszym źródłem przebarwień są papierosy. Dym papierosowy zawiera substancje, które osadzają się na zębach, a powstały w ten sposób ciemny nalot trudno jest usunąć. Osoby dbające o biel zębów powinny więc rozważyć całkowite rzucenie palenia.

   

  Ząbki - wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

   

  Walkę o białe zęby warto zacząć od profesjonalnego zabiegu wybielania, który dostępny jest w gabinecie dentystycznym w Ząbkach. Osiągnięcie białego uśmiechu doda motywacji do dalszego dbania o jego piękny wygląd. Zachęcamy do kontaktu – chętnie udzielimy więcej informacji na temat przebiegu i ceny profesjonalnego wybielania.  

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: