title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Leczenie kanałowe – nie takie straszne, jak je malują!

  Na wieść o tym, że konieczne będzie leczenie kanałowe, wielu pacjentów gabinetów dentystycznych wpada w panikę lub przynajmniej odczuwa duży niepokój. Leczenie kanałowe kojarzy im się z długotrwałym, nieprzyjemnym i bolesnym procesem leczniczym. Warto jednak poznać bliżej tę metodę leczenia, żeby przekonać się, że to skojarzenie jest niesłuszne – takie wyobrażenie jest niezgodne z prawdą i tak naprawdę nie ma czego się obawiać.

   

  Leczenie kanałowe – ratunek dla zęba

   

  Dzięki leczeniu kanałowemu możliwe jest uratowanie zęba przed wyrwaniem. Duże ubytki próchnicze sprawiają, że jedynym sposobem na zachowanie zęba jest czyszczenie kanałów. Choć po zabiegu ząb jest martwy, fakt, że nie został wyrwany, jest bardzo istotny. Może on nadal pełnić wszystkie swoje dotychczasowe funkcje podczas gryzienia, żucia czy mówienia. Wyrwanie zęba miałoby natomiast wiele niekorzystnych konsekwencji, do których zaliczają się dalsze problemy z uzębieniem i zgryzem (zaburzenie dotychczasowego układu zębów w jamie ustnej), pogorszenie wyglądu uśmiechu i przyspieszenie starzenia się twarzy.

   

  Znieczulenie eliminuje ból

   

  Zabieg odbywa się pod znieczuleniem, wiec jest znacznie mniej nieprzyjemny, niż wyobrażają to sobie pacjenci. Obecnie w leczeniu kanałowym wykorzystywane są nowoczesne sprzęty, dzięki którym zabiegi można przeprowadzać szybko, precyzyjnie i skutecznie.

   

  Po więcej informacji na temat zabiegów z zakresu endodoncji zapraszamy do naszego gabinetu w Ząbkach. Zachęcamy do podjęcia leczenia – gwarantujemy, że warto!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: