title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Jak pokonać lęk przed dentystą?

  Lęk przed dentystą towarzyszy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że to starsze pokolenie ma większe problemy z dentofobią. Obecnie bowiem technologie stomatologiczne rozwinęły się do tego stopnia, że leczenie jest bezbolesne, a gabinety dentystyczne przystosowane są do przyjmowania małych pacjentów i dbają o przyjemną atmosferę podczas wizyty. Dzieci nie mają więc powodu kojarzyć stomatologa z czymś nieprzyjemnym. Dorośli natomiast często zmagają się z dentofobią. Czy jest sposób na to, by się jej pozbyć?

   

  Jak złagodzić lęk przed stomatologiem?

  Lęk przed dentystą może narobić wiele złego. Odwlekanie wizyty tylko pogarsza stan zębów i komplikuje późniejsze leczenie. Dlatego pierwszym krokiem do tego, aby pokonać dentofobię, jest zebranie się na odwagę i... umówienie wizyty (zapraszamy do gabinetu w Ząbkach!). Gdy stanie się ona faktem dokonanym, łatwiej będzie sprostać temu zadaniu.

  W pokonywaniu lęku może pomóc obecność kogoś bliskiego. Warto poprosić osobę z rodziny lub z grona przyjaciół o towarzystwo podczas wizyty. Pozwoli to nie tylko zredukować stres, ale także odwróci nieco uwagę podczas oczekiwania na swoją kolej w poczekalni.

  Warto też porozmawiać ze swoim dentystą na ten temat. Nie ma się czego wstydzić – aż 4/5 dorosłych osób przyznaje, że odczuwa (w mniejszym lub większym stopniu) lęk przed dentystą. Gdy lekarz dowie się o obawach swojego pacjenta, będzie mógł lepiej zadbać o jego potrzeby. Być może pomocne okaże się dokładne wytłumaczenie, na czym będzie polegał zabieg, ile będzie trwał i jakie efekty przyniesie.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: