title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Cukier – wróg zdrowych zębów

  Nie bez powodu dentyści swoim pacjentom, a rodzice swoim dzieciom powtarzają wciąż, że jeśli będą jeść zbyt dużo słodyczy, poważnie narażą swoje zęby. Cukier to jeden z największych wrogów zdrowego uśmiechu. Jak możesz szkodzić zębom, dlaczego warto go unikać i czy trzeba z niego zrezygnować całkowicie, chcąc utrzymać zęby w dobrej kondycji? Postaramy się za chwilę odpowiedzieć na te pytania.

   

  Jak cukier szkodzi zębom?

   

  Cukier umożliwia rozwój bakterii próchnicowych, ponieważ jest ich główną pożywką. Rozwijają się, żywiąc się nim, a wydzielane przez nie kwasy stopniowo niszczą nasze zęby. Jedzenie słodyczy sprzyja powstawaniu próchnicy nie tylko dlatego, że zawierają one cukier, ale też ze względu na ich lepką konsystencję. Resztki zjedzonych słodyczy przyklejają się do zębów i pozostają tam na długo, jeśli ich nie wyszczotkujemy. A bakterie po cichu pracują...

   

  Czy trzeba całkowicie zrezygnować ze słodyczy?

   

  Z pewnością warto ograniczyć ich ilość, ale całkowita rezygnacja to dla wielu osób zdecydowanie zbyt duże wyrzeczenie. Żeby właściwie dbać o zęby, warto zapewnić sobie możliwość ich wyszczotkowania po każdym posiłku i przekąsce, zwłaszcza tej słodkiej. W awaryjnych sytuacjach warto też mieć przy sobie gumę do żucia, która częściowo wyczyści zęby z resztek jedzenia i przywróci właściwe pH w ustach.

   

  Ząbki – zapytaj dentystę o poradę

   

  Więcej porad dotyczących dbania o zęby można uzyskać w gabinecie dentystycznym. Zachęcamy do odwiedzin w naszym gabinecie w Ząbkach!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: