title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Fluoryzacja – cenny zabieg profilaktyczny

  Zabieg fluoryzacji to zabieg profilaktyczny, którego głównym celem jest dostarczenie zębom zwiększonej dawki fluoru. Fluor jest pierwiastkiem, który bardzo mocno wpływa na stan i kondycję zębów. Wzmacnia szkliwo i chroni przed rozwijaniem się próchnicy. Niedobór fluoru można uzupełniać na kilka sposobów. Jednym z nich jest właśnie fluoryzacja, która jednak musi być wykonywana pod ścisłą kontrolą stomatologa, aby była zabiegiem skutecznym i bezpiecznym.

   

  Dawka fluoru niezbędna naszemu organizmowi zwykle jest dostarczana z pożywieniem. Jeśli zaś chodzi o zęby, myjąc je pastą z fluorem zapewniamy im dobrą ochronę przed bakteriami próchnicowymi i wzmacniamy strukturę szkliwa. W ramach działań profilaktycznych można jednak poddać zęby dodatkowej fluoryzacji. Zabieg polega na nałożeniu na powierzchnię zębów warstwy lakieru zawierającego duże stężenie fluoru. Ważne jest, aby czynność ta wykonywana była przez stomatologa, bowiem fluor w nadmiarze może zaszkodzić zębom, a nawet całemu organizmowi pacjenta.

   

  Inną firmą fluoryzacji jest używanie specjalistycznej pasty do zębów ze zwiększoną dawką fluoru. Dentysta może zlecić korzystanie z niej przez określony czas i w określony sposób.

   

  W czym może pomóc fluoryzacja zębów?

   

  Jej najważniejsze zadania to:

   

  Można ją stosować zarówno w przypadku zębów stałych, jak i mleczaków. Warto o ten zabieg zapytać w gabinecie dentystycznym podczas najbliższej wizyty.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: