title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Podstawowe zasady szczotkowania zębów

  Temat szczotkowania zębów nigdy nie jest "przegadany" ponieważ pomimo częstego poruszania i ogólnej dostępności informacji na ten temat, wiele osób wciąż robi to nieprawidłowo. Jako że jest to podstawowa i najważniejsza forma dbania o zęby, wszelkie błędy niestety mają bardzo niekorzystne skutki dla jamy ustnej. Przede wszystkim pojawia się próchnica, która szybko niszczy zęby. Rezultatem błędnego mycia zębów jest także zbieranie się kamienia nazębnego, co może skutkować chorobami przyzębia.

   

  Jak właściwie szczotkować zęby? Kilka wskazówek

   

  • Pierwszą zasadą jest regularność. Najlepiej jest myć zęby po każdym posiłku, ale jeśli to niemożliwe – przynajmniej dwa razy dziennie, ostatni raz tuż przed pójściem spać.

  • Szczotkowanie zębów powinno trwać około dwóch minut – jest to czas wystarczający na umycie wszystkich części uzębienia.

  • Należny pamiętać o wszystkich zębach i myć je z każdej strony, nie pomijając wewnętrznej części dolnych jedynek, które są najtrudniejsze do wyszczotkowania – w związku z tym to tam bardzo często osadza się kamień.

  • Nie należy przyciskać szczoteczki do zębów zbyt mocno – zwłaszcza jeśli używa się szczoteczki elektrycznej, która przy nieodpowiednim stosowaniu może uszkadzać szkliwo.

  • Podczas mycia zębów warto wyczyścić także język, na którym również zbierają się bakterie.

   

  Ząbki – stomatolog podpowie w kwestii higieny jamy ustnej

   

  Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące techniki szczotkowania zębów lub innych elementów higieny jamy ustnej, możesz o nie zapytać podczas wizyty w gabinecie dentystycznym. Dentysta z pewnością odpowie na wszystkie twoje pytania i pomoże Ci właściwie zadbać o codzienną higienę. Zapraszamy do naszego gabinetu w Ząbkach!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: