title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Dbanie o zęby najmłodszych

  Już od momentu, gdy zaczynają się wyżynać pierwsze ząbki, trzeba właściwie dbać o ich zdrowie – szczotkować je specjalnie do tego przystosowanymi szczoteczkami. Wraz z wiekiem dziecka należy natomiast uczyć je samodzielnego dbania o zęby – by w przyszłości przychodziło mu to z łatwością. Istotne jest także to, by jak najwcześniej zacząć oswajać dziecko z wizytami u dentysty – w ten sposób staną się dla niego naturalnym i regularnym wydarzeniem i nie będą źródłem żadnego stresu w przyszłości.

   

  Jak dbać o zęby małych dzieci?

   

  Zęby, nawet jeśli dopiero się wyżynają, są podatne na próchnicę, dlatego gdy dziecko zaczyna ząbkować, należy zaopatrzyć się w specjalną szczoteczkę do zębów, która umożliwi właściwą higienę. Niektóre z tych szczoteczek rodzic może nałożyć na palec, dzięki czemu czyszczenie ząbków będzie dużo prostsze (po pewnym czasie można taką szczoteczkę wymienić na zwykłą, z rączką). Część rodziców decyduje się na wcześniejsze przygotowywanie dziecka do mycia zębów, stosując masaże dziąseł jeszcze zanim pojawią się pierwsze zęby.

   

  Samodzielne mycie zębów

   

  Gdy dziecko jest już na tyle duże, że samo może posługiwać się szczoteczką, należy umożliwić mu samodzielne mycie zębów – oczywiście wcześniej pokazując, np. w lustrze, jak należy robić to właściwie oraz kontrolując tę czynność. Im wcześniej maluch nauczy się, jak myć zęby prawidłowo, tym lepiej – dzięki temu wyrobi sobie właściwe nawyki, które będą procentowały w przyszłości.

   

  Wizyty u dentysty – oswajanie z gabinetem dentystycznym od najmłodszych lat

   

  Im wcześniej rozpoczniemy regularne odwiedzanie dentysty z dzieckiem, tym łatwiej przyjmie ono ten fakt jako coś naturalnego. Regularne wizyty przebiegające w przyjaznej atmosferze pozwolą dziecku mile skojarzyć gabinet stomatologiczny i uniknąć lęku przed dentystą w przyszłości.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: