title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Palenie – wróg pięknego uśmiechu

  O tym, że palenie papierosów jest bardzo szkodliwe dla całego organizmu, nie trzeba nikogo uświadamiać. Warto jednak rozpatrzyć ten nawyk nie tylko z punktu widzenia zdrowia, ale także i urody. W jaki sposób palenie szkodzi zębom i ich wyglądowi? Czy da się wyeliminować jego skutki, a jeśli tak – jak można to zrobić? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule.

   

  Problem numer 1 – przebarwienia zębów

   

  Przebarwienia zębów to pierwszy widoczny efekt palenia papierosów. Barwniki znajdujące się w dymie papierosowym sprawiają, że uśmiech staje się żółty lub poszarzały. Taki osad bardzo trudno jest usunąć. Wiele osób używa do tego celu past wybielających przeznaczonych dla palaczy – mają one wyższy wskaźnik ścieralności niż przeciętnie. Choć niekiedy efekty działania takiej pasty są zauważalne, to na dłuższą metę jej używanie nie jest wskazane, gdyż może uszkadzać szkliwo. Satysfakcjonujące rezultaty daje wybielanie laserowe, któremu można się poddać w gabinecie dentystycznym. Efekt zabiegu widoczny jest nawet przez kilka-kilkanaście miesięcy, choć oczywiście kontynuacja szkodliwego nawyku palenia sprawia, że przebarwienia powracają.

   

  Problem numer 2 – kamień nazębny

   

  Palenie sprzyja odkładaniu się kamienia nazębnego, a ten nie tylko szpeci uśmiech, ale także może być przyczyną powstawania chorób przyzębia. Zabiegiem pozwalającym na usunięcie kamienia nazębnego jest skaling – jest to usługa dostępna w każdym gabinecie dentystycznym. Regularne usuwanie kamienia pozwala zachować lepszy wygląd i kondycję zębów.

   

  Ząbki – zapraszamy do gabinetu dentystycznego

   

  W naszym gabinecie w Ząbkach dowiesz się, jak dbać o zęby, by były nie tylko zdrowe, ale i piękne. Oferujemy całą gamę zabiegów profilaktycznych oraz leczniczych, a nasi dentyści będą dla Ciebie najlepszymi doradcami w kwestii zdrowia jamy ustnej. Zapraszamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: