title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Żeby dzieci nie bały się dentysty...

  Wielu małych pacjentów odczuwa duży lęk przed wizytą u stomatologa. Dlaczego tak się dzieje? W wielu przypadkach strach ten jest "odziedziczony" po rodzicach – to oni sami obawiają się wizyt stomatologicznych, a dzieci wyczuwają ich nastawienie i naturalnie je przejmują, mimo że w ich przypadku lęk nie jest niczym uzasadnionym (nie wywodzi się ani z przykrych przeżyć, ani z niemiłych skojarzeń). Warto zadbać o to, by dzieci już od początku miały do tych wizyt pozytywne nastawienie - to może im pomóc we właściwym dbaniu o zęby w przyszłości.

   

  Co możesz zrobić, żeby Twoje dziecko nie bało się wizyty u dentysty?

   

  1. Wizyty od najmłodszych lat – im szybciej zaprowadzisz dziecko do dentysty po raz pierwszy, tym szybciej tego typu wizyty staną się dla niego zupełnie naturalne.

  2. Wspólne dbanie o higienę jamy ustnej – niech dziecko ma poczucie, że codzienne szczotkowanie zębów to przyjemność. Może przybierać formę zabawy, można też wykorzystywać kolorowe akcesoria higieniczne, które dziecko będzie traktowało podobnie jak swoje zabawki. Dzięki temu sama wizyta dentystyczna stanie się po prostu przedłużeniem tej zabawy, co wpłynie na pozytywne nastawienie dziecka.

  3. Rozmowy o wizytach stomatologicznych – starszemu maluchowi warto delikatnie, ale przekonująco wyjaśnić, że dbanie o ząbki to bardzo ważna sprawa, a wizyta u lekarza pomaga zachować ich zdrowie.

  4. Filmy i książki edukacyjne – istnieje wiele przeznaczonych dla najmłodszych książek i bajek, które poruszają kwestię wizyt u dentysty. Warto z ich pomocą budować w dzieciach pozytywne skojarzenia na ten temat.

  5. Wybór odpowiedniego lekarza – to ważne, by lekarze, którym powierzasz zdrowie swojego dziecka, mieli do niego odpowiednie podejście i potrafili zadbać o przyjazną dzieciom atmosferę. Warto, by gabinet był dostosowany do potrzeb najmłodszych i sprawiał, że czują się w nim swobodnie i bezpiecznie.

   

  Ząbki – odwiedź dentystę wraz ze swoim dzieckiem

   

  W naszej ofercie znajdują się także usługi z zakresu stomatologii dziecięcej. Wiemy, jak postępować z najmłodszymi pacjentami, by właściwie zadbać o ich zdrowie oraz samopoczucie podczas wizyty. Odwiedź nas w Ząbkach wraz ze swoją pociechą i przekonaj się sam – zapraszamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: