title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • 3 dobre nawyki, które pozwolą Ci zachować zdrowie zębów

  Czy codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów oraz regularne wizyty u dentysty wystarczą do tego, by zachować zdrowie jamy ustnej? Niestety nie zawsze. Choć jest to oczywiście podstawa dbania o jej zdrowie, której nie wolno nam pomijać, to w celu uniknięcia próchnicy warto zrobić nieco więcej. Oto trzy proste nawyki, dzięki którym dbanie o zdrowie zębów będzie jeszcze łatwiejsze.

   

  • Żucie gumy bez cukru po posiłku – nie masz możliwości umycia zębów po posiłku? Dobrym rozwiązaniem jest żucie gumy bez cukru. 10-20 minut żucia pozwala zneutralizować pH w ustach, co utrudnia rozwijanie się bakterii próchnicowych. Wielu dentystów podkreśla, że gdy jemy poza domem, guma do żucia po posiłku jest strzałem w dziesiątkę.

  • Picie dużej ilości wody – woda pita po posiłku pozwala wypłukać resztki jedzenia i oczyścić zęby. Pomaga też w walce z przebarwieniami – warto więc pić ją nie tylko po jedzeniu, ale także i po wypiciu kawy, herbaty czy soku.

  • Unikanie słodyczy – cukier ma niezwykle negatywny wpływ na kondycję naszych zębów. Niekorzystnie wpływa też na inne kwestie zdrowotne. Dlatego jego unikanie to zalecenie niemal wszystkich lekarzy. Słodkie przekąski warto zastąpić owocami lub orzechami lub po prostu zignorować "zachciankę", eliminując niepożądany nawyk podjadania między posiłkami.

   

  W połączeniu z odpowiednią higieną i regularnym odwiedzaniem dentysty powyższe nawyki powinny przynieść świetne efekty. Spróbuj i przekonaj się sam!

   

  Ząbki – zapraszamy do gabinetu dentystycznego na leczenie i po poradę

   

  Podczas wizyty w gabinecie dentystycznym w Ząbkach możesz nie tylko poddać się zabiegom leczniczym i profilaktycznym, ale także uzyskać więcej cennych porad na temat właściwego dbania o zdrowie jamy ustnej. Zapraszamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: