title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Zwierzęta też leczą zęby u dentysty!

  To oczywiste, że nie tylko ludzie cierpią na próchnicę zębów. Choroba ta dotyczy także niektórych zwierząt, jednak w ich przypadku leczenie jest zwykle niemożliwe. Zwierzęta żyjące na wolności muszą same zmagać się z tymi dolegliwościami i niestety nie mogą liczyć na pomoc. Inaczej jest w przypadku zwierząt żyjących w ogrodach zoologicznych. Te niekiedy odwiedzane są przez dentystów – specjalistów w dziedzinie niecodziennych zabiegów stomatologicznych.

   

  Taka sytuacja miała miejsce całkiem niedawno w poznańskim zoo. Dwa niedźwiedzie, Baloo i Ewa, zostały odwiedzone przez dentystę z Berlina, który zajął się leczeniem ich ubytków. Zwierzęta były oczywiście poddane narkozie, by w żaden sposób nie zagrażały lekarzowi. Dzięki temu nie czuły też bólu, który mógł towarzyszyć zabiegowi.

   

  Leczenie niedźwiedzich zębów

   

  Jak wygląda leczenie zwierzęcych zębów? Bardzo podobnie jak ludzkich. Ubytki opracowywane są w podobny sposób, a następnie lekarz umieszcza w nich wypełnienia. Największa różnica tkwi w wielkości zębów – te u zwierząt tak dużych jak niedźwiedzie mają naprawdę imponujące rozmiary.

   

  Zabiegów stomatologicznych na zwierzętach nie może przeprowadzać zwykły stomatolog, a jedynie taki, który przeszedł przez dodatkowy kurs i nabył właściwe uprawnienia. Praca takiego specjalisty jest dość droga – 200 euro za godzinę. Jednak lekarzy z taką specjalizacją jest bardzo niewielu, co w dużej mierze tłumaczy tę kwotę.

   

  Ciekawostka stomatologiczna mile widziana!

   

  Fakt, że zwierzęta także mają wizyty dentystyczne, można w ciekawy sposób wykorzystać w rozmowie z dziećmi – zachęcając je do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Niech zwierzęta będą dla nich przykładem, który warto naśladować. Historia o niedźwiedziach z Poznania może być opowiedziana zarówno przez rodziców, jak i przez samego dentystę podczas umówionej wizyty. Z pewnością zaciekawi większość małych pacjentów.

   

  Ząbki – zapraszamy do gabinetu pacjentów małych i dużych!

   

  My tymczasem zachęcamy do odwiedzenia naszego gabinetu dentystycznego w Ząbkach. Jak widać na przykładzie tych dwóch niedźwiedzi, dbanie o zęby jest bardzo ważne i nie wolno go zaniedbywać! Niech pamiętają o tym zarówno nasi dorośli, jak i mali pacjenci.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: