title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Kilka porad dla noszących aparat ortodontyczny

  Ortodonta przed rozpoczęciem leczenia swojego pacjenta z pomocą stałego aparatu ortodontycznego przekazuje mu całą gamę informacji na temat tego, jak właściwie o niego dbać, by go nie uszkodzić, oraz jak dbać o zęby, by zachować ich zdrowie i nie narazić się na ryzyko próchnicy. Te porady nie będą zatem żadną nowością dla tych, którzy są w trakcie leczenia, jednak pomogą stanowić formę małego przypomnienia zasad, do których należy się stosować.

   

  • Pasta do zębów – można używać dowolnej poza pastami wybielającymi o wysokim wskaźniku ścieralności. Niekiedy lekarz zaleca określony produkt (np. ze zwiększoną dawką fluoru), jednak w pozostałych w przypadkach wybór pasty jest dowolny.

  • Dieta – istnieją produkty "zakazane" dla osób ze stałym aparatem ortodontycznym. Należą do nich słodkie, ciągliwe i lepiące pokarmy (takie jak np. cukierki krówki) oraz guma do żucia. Jeśli chodzi o twarde owoce i warzywa, należy unikać ich przegryzania przednimi zębami (można je zamiast tego pokroić na drobne kawałki). Powinno się też unikać rozgryzania wyjątkowo twardych pokarmów mogących uszkodzić aparat (np. orzechów).

  • Płukanie ust – należy robić to za każdym razem po wypiciu słodkiego napoju. Płyny do płukania ust świetnie się tu sprawdzą, ale wystarczająca będzie nawet czysta woda.

  • Łagodzenie podrażnień – aparat czasami podrażnia wargi lub wnętrze policzków, dlatego warto wtedy stosować specjalistyczne maści i płukanki lecznicze. Warto też zabezpieczyć się przed kolejnymi podrażnianiami za pomocą wosku ochronnego.

  • Leczenie ubytków - podczas leczenia ortodontycznego niezbędne są wizyty kontrolne u dentysty. Niekiedy istnieje konieczność wykonania zabiegów profilaktycznych lub leczniczych na zębach i oczywiście nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

   

  Ząbki – ortodonta pomoże Ci zadbać o piękny uśmiech

   

  Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości związane z leczeniem, jak i z higieną jamy ustnej, nie bój się ich zadać swojemu dentyście. Z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości i udzieli cennych porad.

   

  Oferujemy usługi w różnych dziedzinach stomatologii – stomatologii zachowawczej, dziecięcej, endodoncji, protetyce, chirurgii oraz ortodoncji. Odwiedź nas i pozwól nam dobrze zadbać o Twoje zęby – zapraszamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: