title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Karmiące mamy – jak powinny dbać o zęby?

  Dbanie o zęby podczas ciąży jest dość trudne ze względu na zmianę gospodarki hormonalnej oraz fakt, że nie wszystkie zabiegi dentystyczne są zalecane w tym okresie. Kobiety w ciąży uskarżają się często na zapalenie dziąseł i ich ból. Zaraz po porodzie warto zatem poświęcić jamie ustnej szczególną uwagę. Jeśli młoda mama karmi piersią, z pewnością dba też o swoją dietę. Warto podczas jej komponowania wziąć też pod uwagę dobro zębów. Mamy dzisiaj kilka porad dla świeżo upieczonych mam, które chcą właściwie zadbać o zdrowie swoje i swojego dziecka.

   

  Dbanie o zęby po porodzie - porady

   

  1. Jak najprędzej odwiedź dentystę

   Jeśli zwlekałaś z jakimikolwiek zabiegami stomatologicznymi ze względu na ciążę, teraz pora się im poddać. Odwiedź swojego dentystę – na początku umów się na wizytę kontrolną, podczas której wspólnie zaplanujecie leczenie. Podczas wizyty możesz też zapytać o porady dotyczące dbania o zęby w najbliższych miesiącach.

  2. Odpowiednia higiena każdego dnia

   To podstawa, o której nie wolno Ci zapominać. Szczotkowanie zębów minimum dwa razy dziennie, a także takie zabiegi higieniczne jak nitkowanie i płukanie jamy ustnej – bez nich nie obejdziesz się w na żadnym etapie swojego życia. Jeśli Twoje dziąsła są nadwrażliwe, dobierz szczoteczkę do zębów z bardziej miękkimi włóknami, żeby dodatkowo ich nie podrażniać.

  3. Dieta, która wzmocni Ciebie i Twoje zęby

   Dieta, którą zastosujesz w najbliższych miesiącach, ma ogromne znaczenie z kilku względów. Po pierwsze, z jej pomocą będziesz regenerowała swój organizm po tych dziewięciu miesiącach. Po drugie, karmiąc piersią będziesz przekazywała swojemu dziecku te wartości odżywcze, które sobie dostarczysz – karmisz więc nie jedną, ale dwie osoby. Po trzecie, to, co będziesz jadła, będzie też wpływało na stan Twoich zębów. Unikaj więc słodyczy, bo cukier może poważnie im zaszkodzić. Pamiętaj o spożywaniu nabiału (jajek, naturalnych jogurtów, serów), które jest źródłem białka, wapnia i witamin, nie zapominaj też o owocach i warzywach.

   

  Ząbki – odwiedź nasz gabinet stomatologiczny i dowiedz się więcej

   

  Dentyści pracujący w Ząbkach z pewnością udzielą Ci więcej informacji na temat tego, jak najlepiej dbać o zęby w nadchodzących miesiącach. Umów się na wizytę, odwiedź nas i uzyskaj więcej porad – zapraszamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: