title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Rewolucyjna metoda leczenia próchnicy

  Leczenie próchnicy przybiera coraz bardziej zaawansowane formy. W porównaniu ze stanem sprzed około 20 lat, dzisiejsze technologie są dużo bardziej rozwinięte i skuteczne. Dla pacjentów jednak zwykle najbardziej liczy się fakt, że obecnie leczenie jest praktycznie bezbolesne. Nie kojarzymy już gabinetu dentystycznego z bólem związanym z borowaniem, a wizyty u stomatologa nie budzą w nas już strachu.

   

  Technologie jednak w dalszym ciągu idą naprzód, a dowodem tego jest kolejny wynalazek, z którego zresztą mają już okazję korzystać amerykańscy pacjenci. Mowa specjalnym płynie na próchnicę, czyli fluorku diaminasrebra. Substancja ta wykorzystywana jest już w części gabinetów stomatologicznych na terenie USA. Powoli także wiedzę na temat jej działania wprowadza się na uczelnie wyższe, by nowe pokolenie stomatologów mogło już powszechnie z niego korzystać.

   

  Substancja ta jest toksyczna dla bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy. Stosuje się ją często w przypadku dzieci, a także osób przebywających w domach opieki – czyli w tych przypadkach, gdzie tradycyjne leczenie może być bardziej kłopotliwe.

   

  Czy istnieją wady tej metody leczenia? Niestety tak. Okazuje się bowiem, że zaaplikowanie płynu zmienia kolor zęba – sprawia, że staje się on odrobinę przyciemniony. Podczas leczenia zębów zlokalizowanych w tylnej części jamy ustnej nie ma to większego znaczenia, jednakże w przypadku przednich zębów wpływa to na ich estetykę, dlatego pacjenci zwykle nie decydują się wtedy na zastosowanie "magicznego płynu".

   

  Leczeniu tą metodą nie można poddawać osób z alergią na srebro oraz cierpiących na owrzodzenie jamy ustnej. Płyn ten nie pomoże też pacjentom z bardzo rozległymi ubytkami. Nie odbiera mu to jednak żadnej spośród wielu zalet wymienianych przez stosujących go stomatologów.

   

   

  Gabinet w Ząbkach – zapraszamy na wizytę

   

  Mamy nadzieję, że i do nas wkrótce trafi ten sposób leczenia. Dentyści z gabinetu w Ząbkach zacierają ręce na myśl o tej rewolucyjnej metodzie. Tymczasem jednak proponujemy bardziej tradycyjne rozwiązania – choć oczywiście nie mniej skuteczne. Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: