title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Zabiegi dentystyczne kontra piercing

  W jaki sposób piercing w obrębie jamy ustnej wpływa na jej zdrowie? I czy utrudnia pracę dentystom? Te pytania zadają sobie wszystkie osoby, które planują przekłucie języka, policzka czy ust. Zdają sobie sprawę z tego, że kolczyki te będą miały kontakt z zębami. Czy jednak traktują zdrowie swoich zębów priorytetowo, skoro pomimo częstych sprzeciwów stomatologów i tak decydują się na przekłuwanie...?

   

  Stomatologowie zwracają uwagę na fakt, że kolczyki w jamie ustnej, np. w języku, często są przyczyną łamania się zębów i poważnych uszkodzeń szkliwa. Narażone są na to zwłaszcza osoby, które lubią "bawić się" kolczykiem, nieświadomie narażając się na późniejsze problemy zdrowotne. Lekarze podkreślają też, że sam moment przekłucia może być bardzo niebezpieczny. Jeśli zabieg zostanie wykonany nieprawidłowo, może wdać się infekcja, która zagrozi nie tylko jamie ustnej, ale także i całemu organizmowi. Rany w jamie ustnej goją się bardzo długo, ponadto z ust bezpośrednio wiedzie droga do żołądka, a stamtąd bakterie mogą przedostać się do każdej części organizmu.

   

  Warto zatem zapoznać się ze wszystkimi zagrożeniami, które mogą wynikać z noszenia kolczyków w jamie ustnej i ewentualną decyzję o przekłuciu podjąć w pełni świadomie, wybierając do tego zabiegu osobę doświadczoną, która będzie potrafiła wykonać go w stu procentach prawidłowo. Należy także pamiętać o tym, że bawienie się kolczykiem w języku szkodzi zębom, dlatego powinno się tego unikać. Najważniejsze jest jednak, by dbać o higienę oraz regularnie odwiedzać stomatologa, który będzie mógł na bieżąco kontrolować stan zębów i błyskawicznie zareagować, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy.

   

   

  Dentysta w Ząbkach – zapraszamy na wizytę!

   

  Zachęcamy do zarezerwowania wizyty w naszym gabinecie w Ząbkach – zarówno tych, którzy obawiają się o zdrowie swoich zębów w związku z kolczykami, jak i wszystkich pozostałych, którzy chcą odpowiednio zadbać o swoje zdrowie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: