title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Opieka dentystyczna w czasie ciąży

  Na temat tej kwestii istnieje wiele szkodliwych mitów, które warto obalić – dla dobra wszystkich ciężarnych pacjentek.

   

  Istnieje przekonanie, że podczas ciąży nie powinno się korzystać z usług stomatologa. Nie jest to jednak prawda, a wręcz przeciwnie – nie tylko należy realizować standardowe wizyty kontrolne (zalecane przynajmniej raz na 6 miesięcy), ale także dokonywać niezbędnych zabiegów leczniczych, jeśli powstaje taka potrzeba. Zmieniona gospodarka hormonalna w organizmie kobiety powoduje często problemy stomatologiczne – zwłaszcza problemy z dziąsłami, ich podrażnienie, osłabienie i krwawienie. Nie wolno zignorować tych oznak, gdyż problemy te mogą w przyszłości skutkować znacznym osłabieniem dziąseł, chorobami, a w konsekwencji także szybszą utratą zębów. Zwalczona powinna być także próchnica, która – jeśli się rozwinie – zaczyna zagrażać nie tylko zębom, ale i całemu organizmowi.

   

  Kiedy leczyć zęby w ciąży?

   

  Jedyne ograniczenie w związku z leczeniem stomatologicznym podczas ciąży dotyczy tego, kiedy dokładnie powinno się odbywać. Jest ono zdecydowanie niewskazane w pierwszym oraz trzecim trymestrze. Niezbędne wypełnienia warto zrobić jeszcze przed zajściem w ciążę lub wstrzymać się z nimi do 4-5 miesiąca. Jeśli chodzi o wszelkie zabiegi kosmetyczne, takie jak np. wybielanie zębów, wykonywać je można dopiero po porodzie.

  W razie jakichkolwiek wątpliwości, źródłem rzetelnych informacji będzie z pewnością stomatolog. Warto zapisać się na wizytę niezależnie od stopnia zaawansowania ciąży – choćby tylko kontrolnie i po to, by uzyskać przydatne informacje na temat odpowiedniej higieny jamy ustnej (która pozwoli zapobiec typowym dla okresu ciąży dolegliwościom, jak np. guzy ciążowe na dziąsłach).

   

  Ząbki – stomatologia dla ciężarnych

   

  Zachęcamy wszystkie pacjentki w ciąży do umówienia wizyty w naszym gabinecie w Ząbkach. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji i odpowiednio zadbamy o zdrowie jamy ustnej każdej przyszłej mamy. Zapraszamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: