title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Mleko pomocne w walce z próchnicą

  Dobra wiadomość dla wszystkich słodyczożerców. Jest coś, co może zmniejszyć ryzyko rozwinięcia się próchnicy po zjedzeniu czegoś słodkiego – mleko! Naukowcom udało się zbadać i udowodnić jego dobry wpływ na stan naszej jamy ustnej. Okazuje się, że po zjedzeniu słodyczy warto wypić szklankę mleka, a ono w pewnym stopniu ograniczy działanie bakterii w naszych ustach. Nie zastąpi co prawda porządnego wyszczotkowania zębów, ale przeciez nie zawsze mamy możliwość zrobic to po słodkiej przekąsce.

  Czy to nie świetna wiadomość?

   

  Jak twierdzi dr Christine Wu z Chicago College of Dentistry, mleko sprawia, że bakterie, które żyją w jamie ustnej, wydzielają mniej kwasów. Ograniczenie ich aktywności zmniejsza ryzyko rozwinięcia się próchnicy. Picie mleka po raz kolejny okazuje się świetnym pomysłem.

   

  Odkrycie to jest ważne szczególnie w związku ze zdrowiem dzieci. To one zwykle są największymi fanami słodyczy i to wśród nich zauważa się najwięcej problemów z próchnicą. Dzieci powinny pić mleko także z innych przyczyn – zawarty w nim wapń wzmacnia kości i reguluje ich wzrost, jest zatem bardzo istotnym składnikiem odżywczym szczególnie w tym okresie rozwoju.

   

  Dr Wu bada też wpływ innych substancji i pokarmów na naszą jamę ustną – np. herbaty, suszonych owoców czy soku jabłkowego. Być może już wkrótce światło dzienne ujrzą kolejne fakty, którymi będziemy mogli kierować się, komponując naszą dietę.

   

  A tymczasem szklanki z mlekiem w górę – i na zdrowie!

   

  Ząbki – zapraszamy do gabinetu dentystycznego

   

  W naszym gabinecie nie oferujemy co prawda mleka, ale mamy do zaoferowania całą gamę zabiegów stomatologicznych, które z punktu widzenia dbania o zdrowie są równie istotne co właściwa dieta i odpowiednia higiena. Zachęcamy do dowiedzenia naszych dentystów – zadzwoń i zarezerwuj wizytę już teraz!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: