title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Plomby, które leczą?

  Takie pomysły pojawiały się wśród naukowców już od pewnego czasu, jednak dopiero niedawno udało się opracować skład takich plomb i opublikować efekty długoletniej pracy nad leczniczym, bioaktywnym materiałem stomatologicznym. Naukowcy z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych połączyli siły i opracowali niezwykły biomateriał, który być może już w ciągu najbliższych lat będzie powszechnie wykorzystywany do tworzenia wypełnień w zębach. Za swoją pracę otrzymali prestiżową nagrodę w konkursie Royal Society of Chemistry’s Emerging Technologies, co być może stworzy im szansę na wprowadzenie tej innowacyjnej substancji do powszechnego użycia.

   

  Co tak wyjątkowego jest w tym materiale? Ma on zdolność stymulowania komórek macierzystych zęba do wzrostu miazgi i zębiny – a zatem do samoistnego odnawiania się komórek. Jego zadaniem będzie zatem nie tylko wypełnianie ubytku, ale także leczenie tkanek i ich regeneracja.

   

  Materiały używane obecnie do wypełniania ubytków nie są przyjazne naszemu organizmowi i w żaden sposób nie wpływają na odnawianie się komórek. Aktualnie zadaniem plomby jest jedynie potrzymanie rozpowszechniania się bakterii próchniczych. Nowa substancja idzie jednak o krok dalej i wskazuje kierunek, w którym powinna zmierzać nowoczesna stomatologia.

   

  Opisywany biomateriał powstał przy współpracy naukowców z University of Nottingham i Harvard University. Wynalazcy mają nadzieję, że nowy produkt będzie mógł wkrótce trafić do powszechnego użycia i unowocześnić usługi stomatologiczne. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się na przestrzeni kolejnych lat.

   

  Ząbki – usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie

   

  Staramy się być na bieżąco z najnowszymi technologiami i wynalazkami w dziedzinie stomatologii, oferując naszym pacjentom możliwie najwyższą jakość oferowanych usług. Jeśli chcesz się o tym przekonać – odwiedź nasz gabinet dentystyczny w Ząbkach. Skontaktuj się z nami i zarejestruj wizytę już dziś, by wkrótce móc cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem – zapraszamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: