title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Co o zdrowiu zębów powie nam Google...

  Bardzo często naszym pierwszym źródłem informacji o zdrowiu jest internet. To, że chcemy poszerzać swoją wiedzę, jest zjawiskiem bardzo pozytywnym, jednak z ważnym zastrzeżeniem. Pamiętajmy, że rzetelnych i prawdziwych informacji może udzielić nam jedynie lekarz. Jeśli zatem mamy jakiekolwiek problemy zdrowotne, skierujmy swoje kroki do gabinetu lekarskiego. Wyszukiwarki internetowe mogą nam się natomiast przydać, gdy szukamy adresów pobliskich gabinetów, chcemy zapoznać się z zakresem lub cennikiem usług i zdobyć inne informacje "techniczne".

   

  Czego o zębach chcemy się dowiedzieć z sieci?

   

  Jedna z opolskich klinik stomatologicznych zainteresowała się tematem wyszukiwań w internecie, zadając sobie pytanie: jakich informacji na temat zdrowia zębów zwykle poszukują pacjenci? Okazało się, że jednym z najczęściej wpisywanych zapytań jest... wybielanie zębów! Internauci co prawda nie pytają zwykle wyszukiwarek o zabiegi dostępne u dentysty, ale o domowe metody rozjaśniania uśmiechu, ale i tak jest to przydatna informacja dla stomatologów, którzy mogą rozszerzać swoje usługi zgodnie z oczekiwaniami pacjentów.

   

  Jak wskazało przeprowadzone badanie, często wyszukiwanym hasłem, zwłaszcza okresie wakacji i ferii zimowych, jest "złamany ząb". Jest to całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie podczas wakacyjnych szaleństw zdarza się nam najwięcej nieszczęśliwych wypadków.

   

  Zauważono także, że coraz rzadziej wpisywane są takie frazy jak "borowanie" czy "czarne plomby". Świadczy to najprawdopodobniej o tym, że wiedza pacjentów na temat podstawowych usług stomatologicznych jest coraz większa i nie potrzebują oni poszukiwać tych informacji w internecie.

   

  Ząbki – informacje z pierwszej ręki oferuje tylko dentysta!

   

  Jak jednak wspomnieliśmy wcześniej, internet powinien być jedynie pomocniczym narzędziem, a konkretne i specjalistyczne informacje można uzyskać tylko w gabinecie dentystycznym. Jeśli masz jakiekolwiek pytania do stomatologa – na temat zdrowia zębów, higieny jamy ustnej czy zabiegów – odwiedź nasz gabinet w Ząbkach. Zapraszamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: