title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Jak właściwie używać szczoteczki elektrycznej?

  Wiele osób przestawia się na szczoteczkę elektryczną, wierząc, że dzięki niej mycie zębów będzie łatwiejsze i skuteczniejsze.

  Często nie do końca jest to prawda, gdyż jak się okazuje, wiele osób używa tego przyrządu w niewłaściwy sposób. W efekcie nie tylko nie poprawiają jakości dbania o jamę ustna, ale też... same sobie szkodzą! Co zatem warto wiedzieć o tych szczoteczkach? Czytaj dalej!

   

  Najczęstsze błędy w używaniu szczoteczki elektrycznej

   

  Najczęściej powtarzanym błędem jest używanie szczoteczki elektrycznej tak samo jak zwykłej – a zatem mocne przyciskanie jej do powierzchni zębów. Niestety szczoteczki te mogą w ten sposób uszkodzić szkliwo, a także wywołać podrażnienia dziąseł. Włókna szczoteczki elektrycznej powinny zatem bardzo delikatnie dotykać powierzchni zębów.

   

  Drugi problem wynika z niewłaściwego doboru past do zębów. W przypadku szczoteczek elektrycznych nie powinno się stosować past wybielających, czyli takich z wysokim wskaźnikiem ścieralności, jeśli nie chcemy narazić się na zniszczenie szkliwa, które może skutkować zwiększonym ryzykiem powstania próchnicy, a także nadwrażliwością zębów i ich większą kruchością.

   

  Niewiedza szkodzi

   

  Wiele osób szkodzi samym sobie, korzystając ze szczoteczek elektrycznych w niewłaściwy sposób. Robią to oczywiście nieświadomie, jednak konsekwencje mogą być bardzo niekorzystne. Używanie szczoteczek elektrycznych jest polecane przez dentystów, powinni oni jednak dokładnie informować swoich pacjentów o tym, jak robić to właściwie.

   

  Dentysta Ząbki – podpowiemy, jak korzystać ze szczoteczek

   

  Codzienna higiena jamy ustnej to kwestia niezwykle ważna i warto posiadać wszystkie niezbędne informacje na jej temat. W razie wątpliwości warto skonsultować się ze stomatologiem, który będzie rzetelnym źródłem wiedzy i porad dotyczących dbania o zęby i dziąsła. Zachęcamy do odwiedzenia naszego gabinetu w Ząbkach!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: