title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Zespół ekspertów zadba o zdrowie dziecięcych zębów

  Leczenie stomatologiczne dzieci

  Zaniepokojony stanem zdrowia zębów dzieci Rząd postanowił podjąć kroki mające na celu poprawienie tej sytuacji w skali całej Polski. Istnieją co prawda ogólnopolskie programy profilaktyczne oraz kampanie informujące o tym, jak należy dbać o zdrowie jamy ustnej – także w przypadku najmłodszych. Są one jednak często efektem działania organizacji pozarządowych związanych z działalnością edukacyjną czy leczniczą.

   

  Cele nowego projektu

   

  Nowy projekt rządowy opiera się na zarządzeniu ministra zdrowia, które powołuje zespół ekspertów. Ich celem jest opracowanie propozycji rozwiązań, które mają poprawić stan zdrowia jamy ustnej u polskich dzieci. Zarządzenie weszło w życie 4 czerwca. Członkowie powołanego zespołu mają niespełna dwa miesiące na opracowanie oraz wdrożenie projektu opieki stomatologicznej dotyczącej dzieci.

   

  W zespole znajdują się osoby o dużym autorytecie w środowisku stomatologicznym i lekarskim. Przewodniczącą jest Dagmara Korbasińska, dyrektor Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia. Poza tym w skład zespołu wchodzą między innymi przedstawiciele takich organów jak Ministerstwo Edukacji Narodowej, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji czy Komisja Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

   

  Miejmy nadzieję, że praca tego zespołu przyniesie oczekiwane skutki i już wkrótce gabinety stomatologiczne rozpoczną sprecyzowaną i efektywną współpracę ze szkołami, dzięki czemu zdrowie dzieci będzie lepiej chronione.

   

  Ząbki – stomatolog dla Twojej rodziny

   

  Oczywiście zachęcamy także do dbania o zdrowie najmłodszych we własnym zakresie poprzez regularne odwiedzanie stomatologa w Ząbkach. Nasi specjaliści udzielą też niezbędnych informacji na temat profilaktyki i sposobów dbania o zęby u dzieci w każdym wieku oraz dorosłych. Zapraszamy do naszego gabinetu!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: