title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Dzień Dziecka u dentysty

  Choć powyższe zdanie brzmi raczej nieprawdopodobnie – bo które dziecko chciałoby spędzić ten dzień właśnie w gabinecie dentystycznym? - to jednak warto spróbować połączyć te dwa pozornie sprzeczne tematy. My zamierzamy to zrobić w dzisiejszym artykule.

   

  Stomatologia dziecięca to niezwykle ważny dział stomatologii. To właśnie w okresie dzieciństwa kształtują się nawyki dotyczące higieny jamy ustnej i regularnych wizyt u dentysty. Dlatego też warto od najmłodszych lat:

   

  • - pokazywać dzieciom, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby i przyzwyczajać pociechy do tego, by robiły to codziennie – na początku w obecności rodziców, potem zaś samodzielnie;

  • - regularnie odwiedzać stomatologa dziecięcego, by oswajać dzieci z fotelem dentystycznym i wzbudzać w nich pozytywne skojarzenia związane z tymi wizytami.

   

  Stomatologiczny Dzień Dziecka

   

  W Dniu Dziecka wielu dentystów decyduje się na szczególne traktowanie małych pacjentów, by w ten sposób podkreślić przyjazny charakter ich gabinetów. Warto więc wybrać się z dzieckiem na wizytę, po której zostanie ono obdarowane ciekawym upominkiem (np. kolorową szczoteczką do zębów, nową pastą lub choćby kolorowanką). Dzień ten sprzyja także różnego rodzaju festynom, na których nierzadko promowana jest profilaktyka stomatologiczna – organizowane konkursy i dostępne materiały reklamowe (baloniki, ulotki, maskotki) mają za zadanie zwiększać świadomość rodziców na temat dbania o zdrowie dziecięcych zębów, a także oswajać maluchy z dentystą za pośrednictwem zabawy. Pozytywna atmosfera wpływa na nastawienie dzieci do tej tematyki, a wrażenie to pozostaje w ich głowach na długo, procentując w przyszłości.

   

  Stomatolog Ząbki - zapraszamy

   

  Zachęcamy więc do tego, by odwiedzić nasz gabinet – w Dniu Dziecka lub w każdy inny dzień. Zapraszamy do Ząbek z dziećmi w każdym wieku. Wspólnie możemy sprawić, że dentysta będzie kojarzył się im pozytywnie i że – już jako dorośli – będą na te wizyty uczęszczać chętnie i z pełnym poczuciem odpowiedzialności za swoje zdrowie.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: