title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Mycie zębów – czy na pewno takie łatwe?

  Te fakty na temat mycia zębów mogą Cię zaskoczyć!

   

  Jak się okazuje, większość Polaków nie ma wystarczającej wiedzy na temat odpowiedniej higieny jamy ustnej. Co więcej, często mają błędne informacje, a także fałszywe wyobrażenia ta temat tego, jak sami dbają o własne zdrowie! Skąd te wnioski? Wynikają one z badań przeprowadzonych przez jedną z klinik stomatologicznych w Opolu, przedstawionych w artykule na pulsmedycyny.pl

   

  Na czym polegały te badania? Miały one na celu sprawdzenie, jak swoją higienę jamy ustnej oceniają Polacy i porównanie tej oceny do rzeczywistych czynności, które podejmują na co dzień. W pierwszej kolejności poproszono badanych o oszacowane, ile czasu poświęcają na mycie zębów. Następnie zmierzono rzeczywisty czas trwania tej czynności. Jak się okazało:

   

  • - 51% z badanych osób oceniło czas poświęcony na szczotkowanie zębów na 2-3 minuty, podczas gdy tak naprawdę trwało to nie dłużej niż minutę,

  • - 45% było pewnych, że szczotkują zęby przez ponad 3 minuty, ale w rzeczywistości były to 2 minuty,

  • - jedynie pozostałe 4% respondentów oszacowało czas przeznaczony na higienę jamy ustnej właściwie.

   

  Kolejnym niepokojącym faktem jest to, że dorosłe osoby często nie wiedzą, jak myć zęby oraz jakich środków i przyrządów do higieny jamy ustnej używać (i jak robić to właściwie). Nie mają odpowiedniej wiedzy na temat szczoteczek do zębów, sposobu szczotkowania czy chociażby polecanych przez stomatologów past do zębów (o których, swoją drogą, więcej warto przeczytać tutaj: Pasta do zębów, rzecz niebanalna!) Niestety, problem polega na tym, że pacjenci boją się pytać o to stomatologów! Obawiają się przyznać przed swoim dentystą, że potrzebują porady w tej kwestii, w wyniku czego (choć oczywiście nie jest to jedyna przyczyna) aż 98% naszych rodaków ma problemy z próchnicą – a większość z nich, posiadając odpowiednia wiedzę, mogłaby ich uniknąć.

   

  Ząbki – tu stomatolog udzieli Ci porad

   

  Jeśli Ty także obawiasz się zadawać pytania, natychmiast pozbądź się tych obaw. W naszym gabinecie uzyskasz wszystkie niezbędne informacje i porady, które pomogą Ci prawidłowo dbać o zęby. Zapraszamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: