title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Pantomogram Ząbki

  Zdrowy i piękny uśmiech? Pantomogram zadba o to

  Pantomogram to nic innego, jak zdjęcie rentgenowskie. Jest to podstawowe badanie diagnostyczne w praktyce stomatologicznej oraz istotny element w dokumentacji medycznej. Urządzenie to za pomocą promieni rentgenowskich wykonuje zdjęcie panoramiczne przedstawiające stan wszystkich zębów oraz przyległych struktur anatomicznych. Gdzie najlepiej skorzystać z urządzenia jakim jest panatomogram? Ząbki! To właśnie miejsce, w którym można liczyć na profesjonalne badanie.

  Zalety pantomogramu

  Dzięki zastosowaniu pantomogramu, zyskujemy wiedzę na temat aktualnego stanu zębów, przyzębia, kości szczęki i żuchwy, a także zatok szczękowych i stawów skroniowych. Ułatwia to zaplanowanie i przeprowadzenie leczenia w bezpieczny sposób. Zdjęcie pantomograficzne umożliwia wczesne wykrycie wszelkich zmian, w tym patologicznych. Co wyróżnia korzystanie z pantomogramu od innych urządzeń? Przede wszystkim zdjęcie wykonane przy użyciu tej techniki umożliwia uwidocznienie jednocześnie wszystkich zębów szczęki i żuchwy, zarówno tych widocznych okiem lekarza oraz zębów niewyrzniętych czy zatrzymanych. Co więcej, ta nowoczesna technologia pozwala na zobrazowanie również tkanek otaczających zęby, tkanki kostnej szczęki, przegrody nosowej, a także oczodołów.

  Skuteczna diagnostyka, a pantomogram Ząbki

  Badanie za pomocą pantomogramu jest szczególnie przydatne podczas rozpoznania chorób czy podjęcia właściwego leczenia. Urządzenie to jest wręcz nieocenione w przypadku dokonania prawidłowej diagnostyki między innymi:

  • torbieli i nowotworów
  • chorób zatok szczękowych
  • zmian próchniczych
  • zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych
  • prawidłowej oceny stanu narządów żucia przed wykonaniem protez
  • oceny wysokości kości przed zabiegiem implantologicznym
  • zlokalizowania zębów zatrzymanych
  • wadliwej budowie korzeni zębowych

  Każdy marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Do tego niezbędne jest prawidłowe badanie, aby leczenie mogło być skuteczne. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki, dzięki urządzeniu jakim jest pantomogram. Ząbki to natomiast miasto, które umożliwia ten rodzaj badania. Jeżeli szukasz gabinetu, który spełni Twoje oczekiwania oraz zadba o Twój zdrowy i piękny uśmiech, skorzystaj z naszych usług. Posiadamy nowoczesne technologie umożliwiające szeroki zakres usług najwyższej jakości, a wśród nich mieści się także pantomogram. Ząbki zapraszają! Jeżeli potrzebujesz fachowej porady nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już dziś. Zachęcamy do skorzystania z naszych ofert.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: