title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
  • Jak pozbyć się bólu zęba?

    Gdy cierpimy na ból zęba, a na umówioną wizytę u dentysty musimy jeszcze poczekać, warto znać kilka sposobów na jego uśmierzenie. Ból zęba potrafi być bowiem bardzo uciążliwy – nie pozwala skupić się na niczym, uniemożliwia jedzenie i picie i sprawia, że wpadamy w rozdrażnienie. Jak zatem się go pozbyć?

    Mało nasilony ból zęba można zwalczyć lekami przeciwbólowymi, np. paracetamolem. Gdy przyczyną bólu jest stan zapalny dziąseł, możemy przepłukać usta naparem ziołowym z szałwii lub rumianku. Ból zęba może też uśmierzyć żucie goździków lub przyłożenie wacika nasączonego olejkiem goździkowym. Gdy ból jest bardzo silny, pojawia się obrzęk i opuchlizna, to znak, że pojawił się silny stan zapalny. W oczekiwaniu na wizytę u dentysty warto wtedy walczyć z bólem za pomocą ibuprofenu, a do obolałego policzka przykładać okłady z lodu.

    Ból zębów na stałe wyeliminuje wyłącznie ich wyleczenie, dlatego należy wybrać się do dentysty tak szybko, jak to tylko możliwe, gdy tylko zauważymy dolegliwości bólowe świadczące o rozwijającej się chorobie.

     

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: