title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
  • Co wpływa na biel zębów?

    Wiele osób marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, jakim mogą pochwalić się gwiazdy Hollywoodu, sławni muzycy, prezenterzy telewizyjni i inni celebryci. Jednakże warto pamiętać o tym, że nieskazitelna biel ich zębów nie jest wynikiem działania natury, a licznych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.

    Co właściwie wpływa na kolor naszych zębów? Z pewnością jest to genetyka – a zatem kolor naszej zębiny i grubość szkliwa, które ją przykrywa. Zębina, wewnętrzna część zęba, ma kolor żółtawy, który u niektórych osób bardziej, a u niektórych mniej przenika przez warstwę szkliwa, decydując o kolorze zębów. Jednak barwa zębów jest także uzależniona od przebarwień i plam, które mogą powstawać na skutek stosowania diety bogatej w silne barwniki czy też w efekcie palenia papierosów. Na kolor zębów wpływa też bez wątpienia codzienna higiena jamy ustnej oraz preparaty, których używamy – rodzaj pasty do zębów, preparaty wybielające itd.

    Chcąc dbać o biel zębów nie zapominajmy przede wszystkim o bezpieczeństwie i o tym, że priorytetem jest ich zdrowie. Wszelkie metody wybielania warto zatem skonsultować ze stomatologiem w Ząbkach, który wskaże, jak można osiągnąć satysfakcjonujący kolor zębów bez zagrażania zdrowiu szkliwa czy dziąseł.  

     

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: