title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
  • Dla kogo implanty stomatologiczne?

    Którzy pacjenci powinni rozważyć wstawienie implantów stomatologicznych? Główne i najważniejsze wskazanie to oczywiście stwierdzenie braku w uzębieniu. W pierwszej kolejności jednak dentysta musi ocenić, czy w przypadku danej osoby wszczepienie implantu jest w ogóle możliwe. Określa to na podstawie badań, dzięki którym dowiaduje się, czy implant ma szansę zostać zaakceptowany przez organizm. Implanty nie tylko pozwalają ukryć nieestetyczne braki w uzębieniu, ale pomagają też utrzymać zdrowie pozostałych zębów. Brak jednego zęba może bowiem w dużym stopniu wpłynąć na przesunięcia pozostałych, a w konsekwencji prowadzić do do nieestetycznych, a nawet niebezpiecznych zmian w jamie ustnej.

    Implanty stosowane są także wtedy, gdy występują rozległe braki zębowe, a nawet w przypadku całkowitego braku uzębienia – wtedy stosowane są stałe lub ruchome protezy, umożliwiające pacjentowi właściwe codzienne funkcjonowanie, lepszą higienę jamy ustnej i komfort podczas jedzenia i picia.

    Zachęcamy do odwiedzenia gabinetu w Ząbkach, gdzie zajmujemy się leczeniem implantologicznym i dobierzemy właściwą jego metodę do potrzeb każdego pacjenta.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: