title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • 5 podstawowych zasad dbania o zęby

  Odpowiednia pielęgnacja zębów codziennie wymaga od nas czasu i zaangażowania. Skutkuje jednak nie tylko zdrowiem i brakiem większych problemów z jamą ustną, ale także i pięknym uśmiechem. Dlatego dbanie o jamę ustną warte jest zachodu. Jakie są podstawowe zasady pielęgnacji zębów?

  1. Szczotkuj zęby codziennie – należy je szczotkować dwa razy dziennie przez min. 2 minuty. Tylko w ten sposób usuniesz z zębów płytkę nazębną, która jest podstawową przyczyną powstawania próchnicy.

  2. Pamiętaj o nici dentystycznej – dzięki niej dotrzesz do miejsc i szczelin, do których nie ma dostępu szczoteczka.

  3. Używaj płynów do płukania jamy ustnej – pozwalają one na pobycie się dodatkowej ilości niebezpiecznych dla zdrowia zębów bakterii.

  4. Odwiedzaj dentystę przynajmniej raz na 6 miesięcy – dzięki temu stale będziesz mógł mieć pod kontrolą zdrowie swoich zębów, a ich leczenie nigdy nie będzie bolesne ani skomplikowane.

  5. Dobierz odpowiednie preparaty do pielęgnacji jamy ustnej – zainwestuj w dobrą pastę, pamiętaj też o dobraniu właściwej szczoteczki. W razie wątpliwości zapytaj o radę stomatologa w Ząbkach. Dzięki temu dbanie o zęby stanie się prostsze i bardziej skuteczne.   

   

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: