title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Szczoteczka elektryczna czy zwykła?

  Czy lepiej jest używać szczoteczki elektrycznej, czy manualnej? A może nie ma różnicy, którą z nich wybierzemy, a liczy się tylko technika szczotkowania i częstotliwość mycia zębów?

  Na rynku istnieje wiele rodzajów szczoteczek do zębów. Reklamy niejednokrotnie zachęcają nas do zakupu szczoteczek elektrycznych zachwalając ich niezwykłe właściwości i możliwość lepszego dbania o zdrowie jamy ustnej z ich pomocą. Nie do końca jednak musi to być prawda. Choć szczoteczki elektryczne bez wątpienia mają mnóstwo zalet, a ich stosowanie jest wskazane, to jednak nie muszą przewyższać zwykłych, jeśli wiemy, jak właściwie powinno się myć zęby i na co zwrócić uwagę podczas szczotkowania.

  Z pewnością są to akcesoria dużo prostsze w użyciu, a badania wskazują na fakt, że z ich pomocą usunąć można większą ilość płytki nazębnej. Jednakże bardzo często można spotkać się z ich niewłaściwym użyciem, zbyt krótkim lub zbyt niedokładnym myciem zębów, bo ich użytkownikom wydaje się, że szczoteczka sama "wykona" za nich całą pracę. Jeśli zatem decydujemy się na zakup szczoteczki elektrycznej, zwróćmy uwagę na to, by używać jej właściwie i skupiać odpowiednią ilość uwagi na codziennej higienie jamy ustnej. Jeśli natomiast decydujemy się na szczoteczkę manualną, zadbajmy o właściwą technikę szczotkowania.

  Sposoby odpowiedniego mycia zębów z pewnością wskaże stomatolog w Ząbkach, który pomoże też rozwiać pozostałe wątpliwości dotyczące higieny jamy ustnej. Zachęcamy do odpowiedniego dbania o swoje zęby oraz do regularnych wizyt w naszym gabinecie stomatologicznym.

   

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: