title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Jak często trzeba odwiedzać dentystę?

  Każdy marzy o pięknym uśmiechu, jednak ciężko jest uzyskać taki efekt bez włożenia w to odpowiedniego wysiłku. Warto dbać o to, by nasze zęby były nie tylko śnieżnobiałe, ale także – a może przede wszystkim – zdrowe.

  Poza codzienną pielęgnacją – a więc szczotkowaniem i nitkowaniem zębów oraz płukaniem jamy ustnej – warto odwiedzać regularnie stomatologa. Nawet codzienne dbanie o zęby nie może dać nam gwarancji, że nie pojawi się na nich próchnica lub że nie zachorują nasze dziąsła. Dlatego też warto regularnie kontrolować stan zębów u dentysty, dzięki czemu mamy szansę na szybką diagnozę ewentualnych problemów oraz na błyskawiczne i bezbolesne wyleczenie. Im dłużej zwlekać będziemy z wizytą kontrolną, tym bardziej prawdopodobne, że choroba zacznie się rozwijać, a leczenie okaże się dużo bardziej nieprzyjemne.

  Dorośli powinni odbywać wizyty kontrolne u dentysty przynajmniej dwa razy w roku. W przypadku dzieci, których zęby są bardziej narażone na rozwinięcie się próchnicy, warto zaplanować wizytę raz na trzy miesiące.

  Taka profilaktyka pozwoli skutecznie ograniczyć ryzyko powstania problemów z zębami i zachować je w dobrym stanie i pięknym wyglądzie. Serdecznie zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego gabinetu w Ząbkach.

   

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: