title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
  • Ortodoncja, czyli leczenie wad zgryzu

    Zgryzem nazywany jest sposób ułożenia łuków zębowych szczęki i żuchwy człowieka. Jest on indywidualny dla każdej osoby, jednak z różnych względów mogą powstawać pewne nieprawidłowości w formie przesunięć, które nazywane są wadami zgryzu.

    Diagnozy stanu zgryzu dokonuje się pod kątem trzech płaszczyzn anatomicznych: płaszczyzny strzałkowej, płaszczyzny czołowej i płaszczyzny horyzontalnej. Na podstawie obserwacji i pomiaru m.in. symetrii i kształtu łuków zębowych, nagryzu poziomego o pionowego czy szpar międzyzębowych można określić, czy zgryz jest prawidłowy, czy też niezbędna będzie jego korekta. Do najczęstszych wad zgryzu należy tyłozgryz, czyli przesunięcie dolnego łuku zębowego względem górnego do tyłu, oraz przodozgryz – czyli przesunięcie do tyłu łuku górnego.

    Leczeniem wad zgryzu zajmuje się dziedzina stomatologii zwana ortodoncją. Ortodonci mają swoje gabinety na terenie całej Polski, zatem wizytę u takiego specjalisty można odbyć bezproblemowo. Wszystkich mieszkańców Ząbek, którzy chcieliby skorzystać z porady ortodonty, zapraszamy do naszego gabinetu, w którym dokonamy diagnozy i podejmiemy wskazane leczenie ewentualnych nieprawidłowości.  

     

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: