title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • W jakim wieku do ortodonty?

  Wielu rodziców z pewnością zastanawia się nad tym, czy nadszedł czas na to, by zaprowadzić dziecko na wizytę do ortodonty. Jaki wiek jest odpowiedni na taką wizytę i na jakiej podstawie powinniśmy zainteresować się tą kwestią?

  W przypadku małych dzieci, które mają uzębienie mleczne, konsultacja z ortodontą może mieć charakter jedynie profilaktyczny. Zębów mlecznych nie poddaje się bowiem leczeniu ortodontycznemu. Jeśli zatem widzimy u dzieci niepokojące nawyki takie jak np. ssanie palca czy smoczka, oddychanie przez usta czy picie z butelki ze smoczkiem i zastanawiamy się, czy nie wpłyną one na rozwój zębów u dziecka, warto skonsultować się z ortodontą w Ząbkach, który doradzi i ewentualnie wskaże, jak można walczyć z tymi nawykami.

  W wieku 7-12 lat, gdy u dzieci występuje uzębienie mieszane, można zacząć już zauważać niepokojący układ zębów, który z czasem może się utrwalić bądź też samoistnie skorygować. Zaniepokojeni rodzice mogą zabrać dziecko na konsultację, jednakże w tym wieku nie podejmuje się jeszcze leczenia.

  Leczenie ortodontyczne rozpocząć warto w wieku gimnazjalnym, czyli w okresie skoku wzrostowego. Można w tym czasie skorygować wzrost szczęk i zadbać o układ zębów bez konieczności ich usuwania.

  Terapia ortodontyczna jest bardzo złożona, nie ma jednak potrzeby przyspieszać jej. Wato zaufać lekarzowi, który po konsultacji najtrafniej oceni, jakie działania i kiedy należy podjąć.  

   

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: