title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
  • Wybielające pasty do zębów

    Używanie specjalistycznych past jest jedną z często stosowanych metod wybielania zębów. Jak właściwie działają pasty wybielające i czy mogą skutecznie rozjaśnić zęby?

    Pasty wybielające zwykle posiadają w swoim składzie element, którego zadaniem jest mechaniczne usuwanie przebarwień z powierzchni zębów. Są to granulki, które pocierając powierzchnię zębów, usuwają powstały na nich osad. Wybierając pastę wybielającą warto jednak zwrócić uwagę na to, jak wysoki jest jej poziom ścieralności. Określa go tak zwany wskaźnik RDA. Pasty powyżej 100 RDA są pastami wysoko ściernymi. Nie powinny ich używać dzieci, nie powinno też używać się ich przez okres dłuższy niż dwa, trzy miesiące, ponieważ mogą niekorzystnie wpływać na szkliwo. Pasty ze wskaźnikiem ścieralności poniżej tego poziomu powinny być zupełnie bezpieczne dla struktury szkliwa, jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do naszego gabinetu w Ząbkach, gdzie dentysta odpowie na wszelkie pojawiające się w związku z tą kwestią pytania.

    Pasty wybielające mogą przynosić umiarkowany efekt wybielenia, wiele jednak zależy od źródła przebarwień (np. przebarwienia nikotynowe jest bardzo ciężko usunąć przy pomocy domowych metod) oraz od stylu życia (diety, pielęgnacji jamy ustnej itd.).

     

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: