title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Płyny do płukania ust

  Czy warto używać płynów do płukania ust i jak dobrać do swoich potrzeb najlepszy z nich?

  Wiele osób ogranicza pielęgnację jamy ustnej jedynie do regularnego szczotkowania. Jednakże warto też pamiętać o tym, jak ważne jest nitkowanie zębów, a także płukanie ust specjalistycznymi płynami. Pomagają one w dużym stopniu usunąć z ust bakterie, a także wpływają na długotrwałe odświeżenie oddechu.

  Jak dobrać odpowiedni płyn do płukania jamy ustnej? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jego skład. Starajmy się, by był oparty na naturalnych składnikach i by nie zawierał alkoholu. Dzięki temu unikniemy ryzyka podrażnienia dziąseł.

  Ponadto możemy dobrać właściwości płynu do naszych indywidualnych potrzeb. Istnieją np. płyny, które w szczególny sposób zapobiegają powstawaniu płytki nazębnej, płyny pomagające zapobiegać paradontozie i innym chorobom dziąseł czy też płyny przeznaczone dla osób cierpiących na nadwrażliwość zębów. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak konsultacja ze stomatologiem w gabinecie w Ząbkach. Dentysta pomoże dobrać preparat do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta i rozwieje wszelkie ewentualne wątpliwości związane z jego stosowaniem.

   

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: