title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Różne metody wybielania

  Istnieje wiele różnych metod wybielania zębów. Dobór tej najbardziej właściwej i wskazanej zależny jest od tego, jakie jest źródło przebarwień, jak silne są przebarwienia oraz od ewentualnych przeciwwskazań, które mogą wystąpić u pacjenta.

  Jedną z najpopularniejszych metod stosowanych w warunkach domowych jest po prostu używanie past wybielających. Ich właściwości wybielające zwykle polegają na wysokim wskaźniku ścieralności. Jest to zatem forma mechanicznego usuwania przebarwień z zębów, a właściwie usuwania osadu, który jest ich przyczyną.

  Stosunkowo chętnie wykorzystywane są też paski wybielające. Bezbarwne paski z żelem, które nakłada się na zęby na ok 20-30 minut dwa razy dziennie, mogą przynieść efekt wybielenia po 2-tygodniowej kuracji. Niestety niekiedy preparat ten niekorzystnie wpływa na szkliwo, niewskazany jest też w przypadku osób cierpiących na nadwrażliwość zębów.

  Najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą wybielania jest zabieg laserowy w gabinecie stomatologicznym. Specjalistyczna lampa kierowana jest na zęby pokryte organicznym żelem wybielającym. Po jednorazowym zabiegu efekt wybielenia może utrzymywać się przez wiele miesięcy, w zależności od prowadzonego trybu życia. Zachęcamy do odwiedzenia dentysty w Ząbkach, który z pewnością pozwoli dobrać metodę wybielania zębów najlepiej dostosowaną do potrzeb każdego pacjenta.

   

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: