title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Właściwe szczotkowanie zębów

  Jakie są wskazówki do prawidłowego szczotkowania zębów i dlaczego jest ono tak ważne z punktu widzenia zdrowia naszej jamy ustnej?

  Szczotkowanie zębów ma za zadanie mechaniczne usunięcie osadu nazębnego i resztek pokarmowych z powierzchni zębów. Osad nazębny to środowisko, w którym rozwijają się bakterie próchnicowe – główna przyczyna powstawania próchnicy zębów. Dlatego też tylko pozbywając się go regularnie można zapobiec psuciu się zębów i odpowiednio zadbać o swój uśmiech. Osad nazębny zaczyna pojawiać się już kilka godzin po ostatnim szczotkowaniu, dlatego też tak ważne jest regularne mycie zębów i używanie odpowiednich past i szczoteczek.

  Szczotkowanie powinno trwać przynajmniej dwie minuty. Powinno się zadbać o wszystkie partie zębów – górne i dolne, wewnętrzne i zewnętrzne, przednie i tylne. Warto poza szczoteczką do zębów używać także nici dentystycznej, która pomoże dotrzeć do szczelin i innych trudno dostępnych miejsc. Podczas szczotkowania zębów warto także pamiętać o czyszczeniu języka. Szczoteczkę do zębów wymienia się przynajmniej raz na 3 miesiące – ale można robić to częściej, gdy pojawiają się na niej oznaki zużycia.

  Pamiętajmy, że higiena jamy ustnej oraz regularne odwiedzanie stomatologa w Ząbkach to podstawa zdrowia zębów i dziąseł. Dbajmy zatem o swój uśmiech każdego dnia.

   

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: