title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Nitkowanie zębów

  Szczotkowanie zębów jest dużo popularniejszą formą dbania o higienę jamy ustnej niż nitkowanie. Jednakże warto pamiętać o tym, że jest to niewystarczająca metoda dbania o zęby. Szczoteczka do zębów nie jest w stanie bowiem dotrzeć do wszystkich miejsc w naszej jamie ustnej i usunąć pojawiający się osad nazębny – przyczynę rozwoju próchnicy.

  Nici dentystycznej powinno się używać przed szczotkowaniem zębów. Z jej pomocą usuwamy resztki pokarmowe ze szczelin między zębami. Następnie przez przynajmniej dwie minuty dokładnie szczotkujemy zęby. Warto też uzupełnić te zabiegi pielęgnacyjne płucząc usta specjalnym płynem do ust. Dzięki temu z jamy ustnej pozbędziemy się bakterii, a ponadto zadbamy o długotrwały, świeży oddech.

  Używanie nici dentystycznej nie tylko pomaga zapobiegać powstawaniu ubytków, ale chroni też nasze dziąsła, zapobiega powstawaniu choroby dziąseł nazywanej paradontozą, pomaga też utrzymać piękny wygląd uśmiechu.

  Dentysta w Ząbkach zachęca do korzystania z nici dentystycznej w ramach codziennej higieny jamy ustnej oraz do regularnego odwiedzania gabinetu dentystycznego.  

   

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: