title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Właściwa pielęgnacja jamy ustnej

  Jak należy właściwie pielęgnować jamę ustną, by nie pojawiły się problemy z próchnicą oraz inne choroby? Oto kilka podstawowych zasad, których należy się bezwzględnie trzymać.

  Po pierwsze, nie wolno zapominać o codziennej higienie. Powinno się na nią składać zarówno odpowiednie szczotkowanie zębów (przynajmniej dwa razy dziennie po ok. 2 minuty), jak i ich nitkowanie. Nitkowanie zębów pozwala bowiem usunąć osad nazębny z miejsc, gdzie nie dostanie się nawet najlepsza szczoteczka. Zabieg czyszczenia zębów można także uzupełnić o płukanie przy pomocy płynu do płukania ust. Pozwala on usunąć z jamy ustnej bakterie.

  Po drugie, nie wolno zapominać o regularnych wizytach u stomatologa. Tylko częste kontrole dentystyczne (przynajmniej raz na pół roku) pozwolą na wykrycie wszelkich zmian chorobowych i ich szybkie i bezbolesne wyleczenie. Wizyta u stomatologa w Ząbkach jest także okazją do wykonania zabiegu skalingu i piaskowania, który dodatkowo pomaga zapobiegać wszelkim problemom związanym z jamą ustną.

  Warto też pamiętać o sprzyjającej zdrowiu zębów diecie bogatej w wapń i witaminę D.

   

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: