title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
  • Protetyka stomatologiczna

    Protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która zajmuje się procesami odtwarzania warunków zgryzowych. Gdy dojdzie do przedwczesnej utraty zębów naturalnych lub do ich dużego uszkodzenia w wyniku urazu lub wypadku, zadaniem protetyki stomatologicznej będzie odtworzenie ich za pomocą sztucznych materiałów.

    Dziedzina ta zajmuje się także rehabilitacją pacjentów po operacjach przy zastosowaniu specjalistycznych protez pooperacyjnych oraz ektoprotez (są to np. protezy nosa lub ucha). W celu odtworzenia danych braków zębowych wykorzystuje się tak zwane uzupełnienia protetyczne. Istnieją trzy rodzaje takich uzupełnień. Uzupełnienia stałe to takie, których nie da się usunąć z ust. Uzupełnienia ruchome dają wyjąć się z ust. Uzupełnienia kombinowane zaś to protezy ruchome, które są połączone z elementami stałymi za pomocą łączeń takich jak zasuwy, zatrzaski czy korony teleskopowe. Uzupełnienia protetyczne ruchome to na przykład protezy akrylowe, szkieletowe czy nylonowe. Uzupełnienia stałe zaś to implanty takie jak korony czy mosty.

    W naszym gabinecie w Ząbkach oferujemy implanty stomatologiczne – zachęcamy do odwiedzenia nas w celu konsultacji ze stomatologiem i wyboru właściwego sposobu leczenia.

     

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: