title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Paradontoza

  Paradontoza to potoczna nazwa dolegliwości, którą dentyści nazywają zapaleniem przyzębia. Jest to choroba, w której infekcja atakuje tkanki przyzębia, prowadząc często do rozchwiania zębów, a w konsekwencji do ich przedwczesnego wypadnięcia.

  Pierwsze zauważalne objawy paradontozy to zapalenie dziąseł, któremu towarzyszy obnażenie szyjek zębowych. Jej główną przyczyną jest zwykle nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Gromadząca się na powierzchni zębów płytka nazębna jest miejscem rozwoju bakterii, które prowadzą do powstania stanu zapalnego. Jednakże duże znaczenie ma także podatność na rozwój choroby z punktu widzenia genetyki. Niektóre osoby są obarczone większym ryzykiem zachorowania na paradontozę niż inne.

  Łagodna postać paradontozy nie wiąże się z żadnymi specjalistycznymi zabiegami. Wystarczy jedynie regularne usuwanie kamienia nazębnego i oczywiście odpowiednia higiena jamy ustnej. Natomiast w przypadku postaci umiarkowanej i ciężkiej konieczne jest już bardziej zaawansowane leczenie w postaci kiretażu, oraz w razie ubytków kostnych – ich medycznego uzupełniania.

  Stomatolog w Ząbkach zachęca do regularnego odwiedzania gabinetu dentystycznego, co pozwoli wcześnie wykryć wszelkie nieprawidłowości w jamie ustnej i podjąć odpowiednie kroki.

   

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: