title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
  • Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

    20 marca 2015 roku po raz kolejny obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Święto to zostało ustanowione w 2008 roku przez organizację FDI (World Dental Federation – fr. Fédération dentaire internationale) istniejącą od 1990 roku.

    Jaki jest cel obchodów takiego właśnie święta? Przede wszystkim jest to chęć zwrócenia uwagi społeczeństwa na kwestie związane ze zdrowiem jamy ustnej – zarówno z umiejętnością jej odpowiedniej pielęgnacji, jak i z ochroną zdrowia zębów i dziąseł przez lekarzy stomatologów. Organizatorzy obchodów pragną zwrócić uwagę na to, jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u dentysty, które pomagają leczyć i zapobiegać chorobom zębów, dziąseł, pozostałych części jamy ustnej, a pośrednio także i innych układów ludzkiego organizmu. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem "Smile for life", a w polskiej wersji obchodów: "Z uśmiechem przez życie". Przyłączają się do nich dentyści z całego świata.

    Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej pragniemy w szczególny sposób zaprosić do odwiedzenia stomatologa w Ząbkach – niech ten dzień stanie się dodatkową motywacją do zadbania o swój uśmiech!

     

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: