title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
  • Czym jest ortodoncja?

    Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, której obszarem zainteresowania jest profilaktyka i leczenie wad zgryzu, a także innych wad szczękowo-twarzowych zarówno w przypadku dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. Terapia lecznicza jest prowadzona przez lekarza specjalistę – ortodontę. Jej celem jest nie tylko osiągnięcie właściwych stosunków międzyzębowych, ale również wpływ na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy. Niekiedy tę dziedzinę stomatologii nazywa się z tych względów ortopedią szczękową czy też zachowawczą ortopedią szczękową.

    Jednym z narzędzi wykorzystywanych przez ortodontów jest aparat ortodontyczny, którego zadaniem jest przywrócenie właściwego zwarcia pomiędzy szczęką a żuchwą, leczenie wad zgryzu oraz właściwe ustawianie zębów. Każdy aparat dostosowany jest indywidualnie do wady pacjenta i oczekiwanego efektu. Aparat taki może być ruchomy lub stały.

    Ortodonta w Ząbkach zaprasza do konsultacji wszystkie osoby, u których pojawiły się wyżej wymienione wady w celu określenia problemu oraz ustalenia najbardziej trafnych sposobów leczenia.

     

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: