title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Fluoryzacja zębów

  Fluoryzacja zębów to zabieg, który znacznie wspomaga profilaktykę próchnicy zębów zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Wpływa na mineralizację szkliwa oraz pomaga zapobiegać powstawaniu przebarwień. Jest też stosowany w przypadku nadwrażliwości szyjek zębowych, także podczas leczenia ortodontycznego.

  Dostarczanie fluoru do zębów może odbywać się za pomocą łykania tabletek lub kropli z fluorem, poprzez szczotkowanie zębów przy użyciu preparatów zawierających fluor, a także poprzez zabieg lakierowania zębów fluorem.

  Lakierowanie zębów – zabieg wykonywany w gabinetach dentystycznych – polega na pokrywaniu powierzchni szkliwa specjalnym lakierem z fluorem. Czynność ta wykonywana jest z użyciem specjalnych pędzelków. Pozostawiony na zębach preparat sprawia, że stopniowo wydobywają się z niego jony fluorkowe. Przed zabiegiem należy wykonać skaling i piaskowanie, by zęby były oczyszczone.

  Stomatolog Ząbki poleca zabiegi fluoryzacji, gdyż pomagają one skutecznie zapobiegać próchnicy zębów i dbać o zdrowie całej jamy ustnej.

   

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: