title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
  • Dieta dobra dla zębów

    Jakie produkty należy uwzględnić w diecie, jeśli chcemy zadbać o zdrowe zęby? Warto przede wszystkim jeść produkty mleczne, które zawierają dużą ilość wapnia. Wapń to najważniejszy minerał budulcowy, który odpowiada za strukturę zębów i kości w naszym organizmie. Przetwory mleczne, takie jak jogurty, maślanki czy kefiry zawierają jego duże ilości, dzięki czemu wzmacniają nasze zęby i zapobiegają ich kruchości, złamaniom oraz powstawaniu próchnicy. Osoby, które nie mogą spożywać białka krowiego, powinny zastępować je innymi produktami zawierającymi wapń lub pić mleko kozie.

    Korzystny wpływ na nasze zęby ma także żółty ser, który wpływa na podniesienie pH płytki nazębnej, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstania próchnicy. W diecie powinny też znaleźć się tłuste ryby takie jak łosoś czy makrela, które zawierają duże ilości witaminy D. Witamina ta reguluje gospodarkę wapniowo-fosforanową w organizmie i wspomaga prawidłową mineralizację szkliwa.

    Innym polecanym produktem są brokuły, które są źródłem koenzymu Q10. Pełni on w organizmie bardzo ważne role: zwiększa odporność, poprawia kondycję przyzębia i wpływa ochronnie na dziąsła, dzięki czemu zapobiega powstawaniu choroby dziąseł – paradontozy.

     

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: